Пливање

Евгениј Поп Ацев го зазема 13то место од 24 пливачи

Во денешната трка на 25км нашиот репрезентативец Евгениј Поп Ацев го зазема 13то место од 24 пливачи и заостана само 3:33:70 позади победникот. Победник на трката

Светско првенство во водени спортови, 10 km

На денешната трка на 10км од Светското првенство во водени спортови која воедно беше и квалификациска за Олимписките игри во Токио 2020,нашиот Евгениј Поп Ацев

Светско првенство во водени спортови, Гванжу,Јужна Кореа

На 18то ФИНА Светско првенство во водени спортови кое ќе се одржи во Гванжу,Јужна Кореа од 12-28.07.2019,Македонија ќе ја претставуваат 5 пливачи: Евгениј Поп Ацев во

Националното летно првенство, Олимписки базен Центар

На Националното летно првенство кое се одржа на Олимпискиот базен Центар најдобри пливачи во поединечна конкуренција се следните: Мажи: Сениори-Деркоски Филип П.В.К.Орион Младинци-Стојановски Андреј Кадети-Стојановски Андреј Постари пионери-Јанковски Јован П.В.К.Орион Помлади

30та Летна Универзијада, Наполи

На 30та Летна Универзијада која ќе се одржи во Наполи и која почнува од утре 03.07.2019 нашата држава во натпреварите во пливање ќе ја претставуваат:

Нов Кадетски и Младински рекорд на Македонија

Пливачката Блажевска Еминова Миа на Националното летно државно првенство кое се одржа од 29.06-01.07.2019 на Олимпискиот базен Центар постави нов Кадетски и Младински рекорд на

Ватерполо

Младите ватерполисти на квалификации за ЕП

Младинската ватерполо репрезентација на Македонија во периодот од 24 до 27 мај учествува на квалификациониот турнир за пласман на Европското Првенство за ватерполисти под 19 години кој

Youtube Видеа

Рекордерка на 12 години - пливајте за да бидете здрави 01:42
Печат - Александар Маленко 31:28
00:00
Пливачки митинг „Бета Спринт“, 50 м. пеперутка 00:35
Македонски куп во далечинско пливање во Велешкото езеро 01:48
Marko Blazevski - Swimmer - Macedonian Participant at the Olympics in London 2012 10:44
Top