You are here: Почеток Ватерполо Ватерполистите на подговотки во Турција

Ватерполистите на подговотки во Турција

Е-пошта Печати PDF

Македонската ватерполо репрезентација  во периодот од 06.01 до 08.01.2012 година ќе учестува на меѓународниот ватерполо турнир „International Mithat Hantal Memorial Tournament" кој се одржува во Истанбул, Турција. На турнирот покрај Македонската репрезентација учество ќе земат и репрезентацијата на домаќинот, Турција, како и Холандската и Романската репрезентација. Турнирот нашите ватерполисти ќе го искористат како одлична можност за подготовки пред престојното Европско првенство во ватерполо кое започнува на 16 јануари годинава а ќе се одржи во Ајндховен, Холандија.

 

Последно освежено ( Среда, 11 Јануари 2012 16:51 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер