Македонија - Турција 11 : 6

Е-пошта Печати PDF

Меѓународен ватерполо турнир „International Mithat Hantal Memorial Tournament" - Истанбул, Турција 2012

06.01.2012 Турција - Македонија 6 : 11  

Стрелци на головите за нашата репрезентација:

- Мирослав Ранџиќ 2

- Саша Мишиќ 2

- Владимир Кречковиќ 1

- Игор Милановиќ 1

- Игор Рачуница 1

- Иван Вуксановиќ 1

- Милан Петровиќ 1

- Благоје Ивовиќ 1 

 

 

Последно освежено ( Петок, 03 Февруари 2012 16:44 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер