Македонија - Холандија 11 : 10

Е-пошта Печати PDF

Меѓународен ватерполо турнир „International Mithat Hantal Memorial Tournament" - Истанбул, Турција 2012

07.01.2012 Македонија - Холандија 11 : 10  

Стрелци на головите за нашата репрезентација:

- Мирослав Ранџиќ 2,

- Милан Петровиќ 2,

- Даниел Бениќ 2,

- Игор Милановиќ 1,

- Димитар Димовски 1,

- Урош Калиниќ 1,

- Игор Рачуница 1,

- Саша Мишиќ 1.

Последно освежено ( Петок, 03 Февруари 2012 16:44 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер