You are here: Почеток Ватерполо Поразени во вториот натпревар

Поразени во вториот натпревар

Е-пошта Печати PDF

Вториот меч на Европското првенство во ватерполо кое се одржува во Ајндховен, Холандија, нашите репрезентативци го завршија со пораз 6-10 против репрезентацијата на Грција. 

„Без концентрација и без мотивација  во нападот, тоа е причината за овој резултат. Мораме да се потрудиме да одиграме подобро, со повеќе концентрација и смиреност.“ беше изјавата на селекторот Гочанин по завршетокот на натпреварот.

 

- Саша Мишиќ  2 гола,

- Димовски Димитар 1 гол,

- Мирослав Ранџиќ 1 гол,

- Данијел Бениќ 1 гол,

- Игор Милановиќ 1 гол. 

Последно освежено ( Вторник, 17 Јануари 2012 19:06 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер