You are here: Почеток Ватерполо Македонија - Холандија 8 : 10

Македонија - Холандија 8 : 10

Е-пошта Печати PDF

Mакедонија одлично го започна петтиот меч на Европското првенство против репрезентацијата на домаќинот, Холандија.  Со два гола предност и резултат од 4-2 во корист на Македонија ја завршивме првата четвртина и одлично го отвориме мечот. Меѓутоа, продолжетокот на натпреварот не беше поволен за нас и по втората (0-2), третата (2-3) и четвртата (2-3) четвртина Холанѓаните направија пресврт, а на крајот Македонија го загуби мечот  со резултат 8-10.

Головите за Македонија ги постигнаа:

- Урош Калиниќ - 4 гола,

- Игор Рачуница - 2 гола,

- Саша Мишиќ - 1 гол,

- Даниел Бениќ - 1 гол. 

Во среда во 14 часот, нашите репрезентативци ќе играат со репрезентацијата на Романија која заврши како шеста во Б групата во разигрувањето преку кое можеме да стигнеме највеќе до 7-мото место.

Последно освежено ( Вторник, 24 Јануари 2012 09:15 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер