You are here: Почеток Ватерполо Македонија повторно против Турција

Македонија повторно против Турција

Е-пошта Печати PDF

По вчерашниот пораз во мечот против Романците кој го загубивме со 10 - 12, а кој можеше да ни го отвори патот до седмото место на ова Европско првенство, утре, со почеток во 12 часот Макдеонските репрезентативци ќе се спротистават на репрезентацијата на Турција во борба за 11-тото место на првенството.

Во натпреварот со Романија кој беше тежок и неизвесен во целиот тек, резултатот по четвртини беше: 1-1, 3-4, 3-4, 3-3.

Стрелци на головите за Македонија беа: Мирослав Ранџиќ кој постигна 3 гола, Милан Петровиќ (2),  Владимир Кречковиќ (2), Саша Мишиќ (2) и Иван Вуксанович кој постигна 1 гол.

Последно освежено ( Понеделник, 20 Февруари 2012 10:40 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер