You are here: Почеток

Пливачки митинг АРМ 2013

Е-пошта Печати PDF

Пливачки митинг АРМ 2013

Пливачката федерација на Македонија организира натпревар - Пливачки митинг АРМ 2013, по повод Денот на Армијата на Р. Македонија. Настанот ке се одржи на базен Аеродром(воени базен) со почеток во 09.00 часот. На натпреварот учество ке земат деца од пливачки клубови , војници на АРМ и наши (поранешни) сегашни врвни пливачи.

Мегу другото како гости ке има и високи функционери на АРМ.  Целта е дружење  и запознавање на младите пливачи со војниците  на Р.Македонија . 

Последно освежено ( Среда, 21 Август 2013 10:41 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер