You are here: Почеток

Пливачки маратон - Охрид 2017

Е-пошта Печати PDF

 Во сабота (19.08.2017), на патеката „Климе Савин“ ќе се одржи 31. издание на Охридскиот пливачки маратон.

Овогодинешното издание на маратонот, побуди голем интерес кај натпреварувачите кои доаѓаат од повеќе држави низ светот. Вкупно 22 натпреварувачи во сабота ќе ги одмерат своите сили и тоа 15 натпреварувачи во машка и 7 во женска категорија. Оваа година како главен организатор е Општина Охрид во соработка со Пливачката федерација на Македонија. Ги покануваме сите заинтересирани да присуствуваат на овој настан.

Последно освежено ( Четврток, 07 Декември 2017 09:54 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер