You are here: Почеток

Резултати од Државно и Национално првенство во далечинско пливање

Е-пошта Печати PDF

Погледнете ги резултатите во прилог: 

Победник на првото Државно Првенство во Далечинско Пливање на 2,5km за жени е Миа Еминова Блажевска 32m:48sec, додека за мажи Победник е Антониј Симоновски 30m:16sec.

Победник на Национално Првенство во Далечинско Пливање на 5km е Венчислав Ајдарски – Бугарија 55m:39sec додека за жени 5km Победник е Миа Крстевска.

 

 

Последно освежено ( Понеделник, 25 Декември 2017 11:35 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер