You are here: Почеток

Средба на Александар Маленко со градоначалникот на Охрид

Е-пошта Печати PDF

 Општина Охрид предводена од Градоначалникот г-дин. Јован Стојановски, приреди официјален прием на Претседателот на Пливачка федерација на Македонија Александар Маленко.

 На средбата Градоначалникот беше запознаен со програмата за работа на ПФМ, при што изрази безрезервна поддршка за истата и најави техничка поддршка за исполнување на сите потреби по програма на ПФМ за развој на пливањето и ватерполо спортот во Охрид.

Последно освежено ( Четврток, 18 Јануари 2018 12:34 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер