You are here: Почеток

FINA Светски куп - Катар, Доха

Е-пошта Печати PDF
На 17.03.2018 година во Катар Доха се одржа првата трка од вкупно 9 за 2018год Олимписка Дисциплина 10км од FINA Светски куп каде Македонија ја претстави нашиот Евгениј Поп Ацев.
Прво место освои Weertman Ferry од Холандија
Второ место Aubry David Франција
Трето место  Ruffini Simone Италија
Поп Ацев заврши на 55-то место со заостанување од 3мин и 54 секунди
Вкупно настапија 68 учесници 
 

 

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер