You are here: Почеток

Средба со Грчка Пливачка Федерација во Атина

Е-пошта Печати PDF
Претседател на Пливачка Федерација на Македонија Александар Малеко ќе оствари официјална средба со Грчка Пливачка Федерација во Атина Сабота 24.03.2018 год.
На средбата ќе биде потпишан меморандум за билатерална соработка помеѓу Претседател на ПФМ и Генерален Секретар на Грчка Пливачка Федерација Димитрис Саракцанис и Спортски Директор Димитриос Маганас која овозможува размена на тренерски искуствам талент кампови како и одржување на заеднички припреми и натпревари со цел остварување на врвен резултат на наши пливачи.
Посебна чест на офоцијален работен ручек ќе биде присуството на Поранешен Светски првак во маратонско пливање Спиридон Панајотис кој сега е селектор на далечинско пливање во Грција. 

 

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер