You are here: Почеток

Национално Летно Првенство

Е-пошта Печати PDF

Пливачката Федерација на Македонија согласно национална програма за натпревари за 2018г ќе одржи Национално Летно Првенство во далечинско пливање 2,5км(2002г-2006г) и 5км(2001г и повозразсни) на 23.05.2018г во Олимписки Базен Центар.

Распливот ќе биде со почеток од 15:30ч, а натпреварот од 16:15ч

Пријави од клубови членки на ПФМ за настап на пливачи да достават на официјален емаил Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите најдоцна до 20.05.2018г

За подетални ифнормации одговорно лице е селектор за далечинско пливање Томи Стефановски - 070331802 

 

Последно освежено ( Четврток, 03 Мај 2018 10:05 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер