You are here: Почеток Ватерполо

Новости

Vaterpolo

Македонија во групата А на Европското Првенство во Ајндховен

Холандскиот фудбалски тренер Луис ван Гал им донесе среќа на најдобрите македонски ватерполисти во ждрепката за јубилејното 30. Европско првенство во ватерполо 2012 во Ајндховен, сместувајќи ги во полесната група А. Ван Гал, кому во извлекувањето му помагаше холандската пливачка легенда Питер ван ден Хогенбанд, по кого е именуван базенот во кој ќе се одржи првенството од 16 до 29 јануари, за противници на Македонија ги одреди Италија, Унгарија, Грција, Турција и домаќинот Холандија. Во групата Б се најдоа бранителот на титулата Хрватска, потоа Србија, Црна Гора, Романија, Шпанија и Германија.
Последно освежено на Четврток, 12 Јануари 2012 11:36
 
Загреб ждребка

Македонија во Групата Б на Европското првенство во Загреб

Изминатиов викенд во центарот на Загреб на "Трг Бан Јелаќиќ" беа извлечени групите за престојното сениорско Европско првенство во ватерполо кое ќе се одржи во Загреб (29 август - 11 септември 2010 година) во машка и во женска конкуренција на отворениот базен "Младост" на Сава.
Во машка конкупенција настапуваат 12 репрезентации, по 6 во две групи, додека во женска конкуренција настапуваат 8 репрезентации, по 4во две групи.

Последно освежено на Четврток, 29 Јули 2010 13:08
   

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер