You are here: Почеток Пливање Новости

Новости

Sample image

Зимско државно првеснтво, април 2010

Викендот на 24 и 25 април 2010 година на базенот “МЛАДОНСТ“- Карпош се одржа Зимско државно првеснтво за сениори, младинци, кадети, постари и помлади пионери во машка и женска конкуренција. На истото учество земаа  303 пливачи од 20 клубови во државата.

Во апсолутна категорија за најдобри пливачи беа прогласени Горазд Чепишевски (Вардар) во машка конкуренција со освоени 18 меделаи (14 златни и 4 сребрени) и Симона Маринова (Младост) со освоени 32 медали (27 златни, 3 сребрени и 2 бронзени) во женска конкуренција.

Последно освежено на Четврток, 29 Јули 2010 15:22
   

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер