You are here: Почеток ЕП Ајндховен 2012 Холандија

EП 2012 Ајндховен Холандија

Завршни натпревари

Натпревар за 11-то место:

Македонија - Турција  

9 : 7

 

Разигрување за пласман до 7-мо место:

Македонија - Романија  

10 : 12 

Последно освежено на Среда, 08 Февруари 2012 15:15
 

Табела Група А

А ГрупаПобНерПорГолБод
Унгарија50076:3215
Италија40171:3712
Грција30258:399
Холандија20346:626
Македонија10444:533
Турција00522:940

Последно освежено на Петок, 27 Јануари 2012 12:05
 

Табела Група Б

Б ГрупаПобНерПорГолБод
Србија40157:4512
Црна Гора31153:4210
Хрватска30252:509
Германија30255:549
Шпанија11347:554
Романија00539:570

Последно освежено на Петок, 03 Февруари 2012 16:16
   

Рунда 1, Понеделник 16. 01. 2012.

Старт Бели Сини Резултат
13.00 Македонија Турција 16:4
14.30 Хрватска Романија 10:7
16.00 Германија Црна Гора 7:13
17.30 Србија Шпанија 8:5
19.45 Грција Холандија 14:12
21.15 Унгарија Италија 12:8
Последно освежено на Понеделник, 16 Јануари 2012 21:54
 

Рунда 2, Вторник 17. 01. 2012.

Старт Бели Сини Резултат
13.00 Македонија Грција 6:10
14.30 Србија Германија 13:12
16.00 Шпанија Романија 12:10
17.30 Црна Гора Хрватска 8:10
19.00 Холандија Унгарија 6:19
20.30 Турција Италија 7:24
Последно освежено на Вторник, 17 Јануари 2012 21:09
   

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер