You are here: Почеток Пливање Натпреварувања Новогодишен Пливачки Митинг

Новогодишен Пливачки Митинг

Резултати од новогодишниот пливачки митинг

 

На ден 28.12.2011 на Олимпискиот базен во Скопје се одржa вториот “Новогодишен пливачки митинг” во организација на Пливачката федерација на Р.Македонија. 

Пливачите настапија во следниве категории:

2002 и помлади; 2000/01;1998/99;1996/97/1994/95 и  1993 и постари, мажи и жени.

> Превземи резултати (PDF)

Последно освежено на Петок, 03 Февруари 2012 16:44
 

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер